Leendő elsősöknek
A 2025/2026. tanévre a tanköteles korú gyermekek 1. évfolyamra történő beíratásának időpontja:
2025. április 10-11. (csütörtök-péntek)
8:00 - 19:00 óra között.
HIRDETMÉNY a 2025/2026. tanévre történő általános iskolai beiratkozásról (a hirdetmény a linkre kattintva érhető el)
KRÉTA elektronikus ügyintézés - Beirtakozás az általános iskolába 2025. (a tájékoztató a képre kattitva érhető el)
A 2025/2026. tanévre vonatkozó felvételi körzetünk
Hevesi Sándor Általános Iskola (8800 Nagykanizsa, Hevesi utca 2.)
OM azonosító: 037510
Beiskolázási körzete:
70/A sz. őrház, Alsó Szabadhegyi út, Békástó u., Bille tér, Boszorkány u., Cseresznyés u., Felső Szabadhegyi út, Harmat u., Hegybíró u., Hevesi Sándor u., Hold u., Kanyar u., Kazanlak krt., Kerekes u., Mészáros Lázár u., Munkás u., Nagyrécsei vasútállomás, Pásztor u., Péterfai u., Raktárház u., Récsei u., Szabadhegy u., Tersánczky u., Tüskés u., Tüzér u., Vadvirág u., Városkapu körút.
Leendő első osztályos tanítóink
bemutatkozásukat a tanítók nevére kattintva olvashatják
1.a
1.b
1.c
Tisztelt Szülők!
A 2021/22. tanévben készült felvételekkel szeretnénk bemutatni Önöknek iskolánk sokszínűségét.
Bemutatkozik a Hevesi suli - kisfilm
Szeretnénk azonban itt, a virtuális térben megragadni az alkalmat, hogy iskolánk sokszínűségébe betekintést nyerjenek felnőttek és csemetéik egyaránt.
Infrastruktúra
A „kígyós” iskola 1982-ben tárta szélesre kapuit, és azóta is a város legnagyobbjaként működik minden évfolyamon 3 osztállyal. Intézményünk fiatal, de igyekszünk megóvni, karbantartani.
Egy nyertes pályázat segítségével 2015-ben megtörtént az intézmény épületenergetikai felújítása. Új nyílászárókra cseréltük a régieket (ezzel számottevő energiát megtakarítva), de sorra került a tetőszigetelés, külső hőszigetelés, és az épület külső festése is.
A helyi önkormányzat, valamint a szülői munkaközösség és az iskola alapítványának köszönhetően 25 darab interaktív táblát kaptunk, így már minden osztály termében található. Összes pedagógusunk részt vett akkreditált digitális továbbképzésen. Pályázatból kompletten megújult hangosítási rendszerünk és az iskolarádió is, mely sokszor hasznunkra válik (költészet napja, népmese napja stb). Vizes blokkjaink folyamatos rekonstrukció alatt állnak, intézményünk akadálymentesített.
2013-ban műfüves pályát kaptunk, melyet óriási boldogsággal vettek birtokba a gyermekek. Közvetlen szomszédságában EU szabványnak megfelelő játszótér épült, mely szintén az alapítvány és a szülői munkaközösség érdeme.
Óriási előny, hogy a majdnem 600 főt számláló iskolában minden egy helyen, egy épületben működik.
Büszkélkedhetünk azonban a következő címekkel is:
1993: Testnevelésben és Sportban Kiváló Iskola
2002: Pedagógiai Nívódíj az eredményes oktató-nevelő munkáért
2008: Zalai Gyermekekért Közösségi Díj
2008. Ökoiskola cím
2009: Zöld Zala cím
2012: Örökös Ökoiskola
2016: A Magyar Dzsúdószövetség Referenciaiskolája
2018: Boldog Iskola
2019: KGYTK Referenciaintézmény
2020: Örökös Boldog Iskola
Arculat
A környezettudatos nevelés óriási felelőssége egy gyermekekkel foglalkozó intézménynek.
Ennek jegyében évente megrendezésre kerül a fenntarthatósági témahét, melyből egy napot kimondottan az egészségnek szentelünk. Ez mára szintén a tanintézmény egyik profiljává vált.
Az egészséggel karöltve jár a mozgás. Egyik meghatározó sporteseményünk a Fut a Hevesi! rendezvény. Ennek a Mindenki Sportpályája ad otthont. Az évfolyamok mérik össze fürgeségüket, mely nagy látogatottságnak örvend a szülők részéről, akárcsak az évfolyamok osztályai közt lezajló focibajnokság.
Külön is megmozgatjuk a vállalkozó szellemű elsős szülőket. Igyekszünk bevonni őket mindennapi életünkbe a mozgáson keresztül egy sportos délután erejéig Mozog a Hevesi! elnevezéssel. Ők, gyermekeik és a tanító nénik sportolnak együtt, mely ugyancsak rendkívül népszerű programunk.
A világ fejlődik, és emellett pedagógusaink sem mehetnek el. A digitalizáció egyre nagyobb teret hódít az élet minden területén, egy korszerű irányelveket követő iskolának lépést kell tartania a mindenkori technikai vívmányokkal.
Egy 2019-ben benyújtott pályázat eredményeként az ott nyert eszközökkel már alsó tagozatban megismerkedhetnek csemetéink az alapszintű robotirányítással, a számítógép kezelésének lépéseivel, az okoseszközök, tabletek nyújtotta oktatási lehetőségekkel. Felsőben már lego robotokkal fejleszthetik tovább tudásukat, megismerik a blokkprogramozást. 3D-s modelleket tervezhetnek, és a 2021-ben beszerzett 3D-s nyomtató segítségével formába is önthetik elgondolásaikat. Az informatika oktatásához két számítógépterem áll rendelkezésükre.
Hogy tanítványaink alaposabban elmerülhessenek a virtuális világban, digitális témahéttel készülünk minden tavasszal. Munkaközösség is alakult, hogy az óvodából érkező nebulók korábbi intézményükből hozott ismereteit mélyítsük, ezzel is hozzájárulva a gördülékeny átmenethez.
Bármekkora teret is nyer azonban a virtuális világ, egy-egy jó könyvet kézbe venni és elmélyülni benne, tehát olvasóvá nevelni a nálunk oktatott tanulókat, ugyanolyan fontos feladatunk.
2018 szeptemberében indult el a Halis István Városi Könyvtárral egy közös együttműködés „Az iskola városi könyvtárosa” címmel. A kezdeményezés célja, hogy a gyerekek könnyedén hozzáférjenek a mai kor népszerű olvasmányaihoz. Olyan ifjúsági regényekhez, ismeretterjesztő könyvekhez, melyeket szívesen vesznek kézbe, érdeklődéssel lapoznak. Minden hónapban 30-40 darab könyv érkezik, szem előtt tartva a tanulók kívánságait.
Az előbbi vonal erősítéseként Mi bevesszük a mesédet! címen gyűjt diákjaink által már megunt, de társaik számára izgalmas könyveket az iskolai könyvtár.
Iskolán belüli szabadidős elfoglaltságok
Iskolánk hírnevét kezdetektől fogva meghatározza a nívós sporttevékenység. A tornával és sportakrobatikával indultunk, mely ágakban „le is tettük névjegyünket”, számos országos és nemzetközi sikert könyvelhettünk és könyvelhetünk el meghívásos és diákolimpiai megmérettetéseken. Az évek alatt bekapcsolódott a sikerszériába a sakk, atlétika, futball, kosárlabda, szivacskézilabda, valamint a dzsúdó is. Utóbbiról fontos megemlíteni, hogy egyes osztályokban beépül a mindennapos testnevelésbe. Évek óta a Magyar Dzsúdószövetség referenciaiskolája vagyunk, melynek előnye, hogy helyben zajlik az oktatás és a hevesis diákoknak ingyenes.
A művészeti nevelés különösen fontos, ez is szerteágazó terület nálunk. 1990 óta működik aulánkban a képzőművészeti galéria, mely havi rendszerességgel újítja meg - nemcsak az iskolához kötődő személyek – tárlatait a nagykanizsai lakosság számára. Ilyenkor színvonalas műsorral kedveskednek az ide látogatóknak iskolánk nebulói, kik közül nem egy a Farkas Ferenc Zeneiskola és Aranymetszés Alapfokú Művészeti Iskola lelkes tagja. Kooperálva ezen intézménnyel, itt, helyben oktatják gyermekinket hangszeres tudásra, szolfézsra, népi táncra és népi énekre.
Kiváló pedagógusaink informatika, kézműves, rajz-, gyöngyfűző szakköröket tartanak, valamint alsós és felsős énekkart vezetnek, sőt többedmagukkal pedagógus kórust is alapítottak. Közreműködésükkel minden évben roppant sikeres és bensőséges műsorral készítjük elő a Felsőtemplomban az adventi időszakot egy hangversennyel.
Énekkarjaink rendszeres fellépői az október 6-i műsornak, az adventi rendezvénysorozatnak, a március 15-i megemlékezéseknek.
Iskolán kívüli lehetőségek
A hevesis diákok élete nem áll le az iskola falain belül.
Sok-sok éve szervezünk gyalogtúrákat, kerékpáros utakat, balatoni üdülést. Lovas, sí- és ÖKO-táboraink hatalmas sikerrel zárultak minden évben.
Óriási lehetőség az Erzsébet táborok nyújtotta 3 napos évközi élménycunami is. Több kolléga vett részt alsós osztályával Zánkán, mely tömérdek programot kínált az ott lévőknek.
Hetedik osztályos tanulóink évek óta kirándulnak a „Határtalanul” pályázat keretében, mely felvidéki, délvidéki, erdélyi utakat ölel fel.
Népszerű program a Bűvösvölgy meglátogatása. Pedagógusaink előszeretettel viszik osztályainkat, hiszen a média tudatos és biztonságos használatának megalapozása egyre égetőbb feladat pontosan az általános iskolás korú gyermekek körében.
A nyári időszak nagy terhet rak a szülők vállára, nekünk sem mindegy, hogy a nálunk tanulók hogyan hasznosítják a jól megérdemelt pihenés időszakát.
Diákjaink egy Európai Unió által finanszírozott project keretében ingyen tölthettek el egy-egy tematikus hetet különböző témákkal foglalkozó bentlakásos (balatoni), valamint az iskolában megvalósuló napközis táborokban 2018 óta évente. Ezeken pedagógusaink lelkesedéssel sportoltak és kézműveskedtek tanítványainkkal, de robotokkal is ismerkedhettek, játszhattak az informatikai alkalmakon.
Természetesen a szórakozásról sem feledkezünk meg! Minden évben óriási érdeklődésre tart számot a külön alsósoknak és külön felsősöknek rendezett farsangi mulatság, melynek bevételét az iskola eszközi ellátottságának bővítésére, korszerűsítésére, iskolai programokra és a gyerekek jutalmazására fordítjuk, akárcsak a szülők és pedagógusok részvételével zajló alapítványi bálból befolyó összeget.
Minden leendő első osztályos tanulót szeretettel várunk iskolánkba!
A korábbi években készült felvételekkel szeretnénk bemutatni Önöknek iskolánk sokszínűségét.
Iskolánk bemutatására a Diákönkormányzat videót készített, amely a képre kattintva tekinthető meg: